wtorek, 28 lutego 2012

Wróciłem, jestem

Po krótkiej przerwie wracam ze zdjęciem, które dosyć długo przeleżakowało. Kolejne, które dosyć lubię nie wiedząc tak dokładnie dlaczego.

wtorek, 21 lutego 2012

Kościół MB Częstochowskiej

Kolejny obiekt architektoniczny, który czekał na liście miejsc do sfotografowania. W końcu się udało, chociaż tak naprawdę skończyło się na dwóch kadrach. Nie mogłem nie zrobić ujęcia od frontu, a lubię to zdjęcie ze względu na mały smaczek.

niedziela, 19 lutego 2012

Muzeum Lotnictwa

W przeciwieństwie do poprzedniego obiektu, Muzeum Lotnictwa jest obiektem dobrze wyeksponowanym. Wolna przestrzeń dookoła pozwala nacieszyć się budynkiem tym, którzy lubią takie ciekawostki architektoniczne. Swoją droga projekt wyróżniony w międzynarodowym konkursie.piątek, 17 lutego 2012

MOCAK

Wczoraj spacerując sobie po bulwarach mogłem przyjrzeć się jak postępuje budowa Muzeum twórczości Tadeusza Kantora. Dzięki temu przypomniałem sobie, żeby wrócić tutaj do wspominanego już kiedyś MOCAK-u. Otóż w końcu wybrałem się, żeby obejrzeć ten budynek. Rozczarowałem się. Nie samym budynkiem - jest naprawdę ciekawy, nowoczesny. Tylko otoczenie... Jest tak obstawiony dookoła, że nie sposób nacieszyć się tym obiektem i przyjrzeć się mu z dystansu. Tak to już jest - nawet jak wybudują coś ciekawego, to z odpowiednią prezentacją już gorzej. Z tych względów przyniosłem stamtąd tylko jedno zdjęcie i jakoś nie rwę się do powrotu.

czwartek, 16 lutego 2012

wtorek, 14 lutego 2012

Przy okazji, ale nie z okazji

Nie lubię, gdy coś jest narzucane z góry. Opinie, gusta, światopogląd, zachowania. Tak więc, nawet jeśli dla innych to niezrozumiałe, uważam, że to zdjęcie jest dosyć romantyczne. A łabądek, którego dzisiaj ustrzeliłem, wcale nie był z okazji...

niedziela, 12 lutego 2012

sobota, 11 lutego 2012

Jeśli chaos, to kontrolowany

W opozycji do wczorajszej fotografii dzisiaj trochę chaosu. Dużo różnych detali i przenikanie światów... Dobrze, może nie będę się rozpędzał. Po prostu kolejna fotografia, którą lubię chociaż nie do końca wiem dlaczego.

piątek, 10 lutego 2012

czwartek, 9 lutego 2012

Znów Kraków

Co tu dużo opowiadać - wszystko widać. Wracając z pierwszego po dłuższej przerwie spaceru po Krakowie zobaczyłem te dwa rowerki. Reszta potoczyła się sama.

wtorek, 7 lutego 2012

Byłem w Łodzi (10)

Na koniec dwa kadry pod wspólnym mianownikiem kroku. Na pierwszy czekałem dobre 10 minut, żeby mieć to co sobie wymyśliłem. Udało się, chociaż nie wiem czy było warto...? Drugi to oczywiście słynna Piotrkowska - tam tak długo czekać nie musiałem.


niedziela, 5 lutego 2012

Byłem w Łodzi (9)

Mało ludzi w tej mojej Łodzi. Fotografowałem w niedzielę, od rana, pewnie dlatego. Ale tak zupełnie bezludnie nie było.


sobota, 4 lutego 2012

Byłem w Łodzi (8)

Na bodajże ostatnim Miesiącu Fotografii w Krakowie prezentowany był projekt, który polegał na fotografowaniu z różnych punktów miasta charakterystycznego i wybijającego się ponad wszystkie inne budynku. W Łodzi, patrząc na te kominy, przypomniałem sobie o tej koncepcji. Na szczęście kominy nie były widoczne cały czas.